Prosinec 2009

Konec dobrý, všechno dobré!

8. prosince 2009 v 12:46 | Blogující záchranáři |  Novinky na netu
Vážení čtenáři našeho blogu,

jak jste si možná všimli, tento blog již nějaký pátek neaktualizujeme. Ptáte-li se, proč tomu tak je, tak věřte, že jsme neumřeli, ani nás nezavřeli, ale pouze jsme se vzácně shodli, že blogu již není třeba.

Když blog na podzim roku 2006 začínal, skladba internetových stránek zaměřených na záchranařinu byla v ČR velmi chudá, několik různě kvalitních prezentací brigád SZBK, doplňovalo strohé info o "Kynologii v IZS" na webu Ministerstva vnitra a možná ještě pár dalších individuálních internetových počinů. Svobodná diskuse, veřejná kniha návštěv, nebo nezávislé zpravodajství, to byly prvky stránek, které v té době na internetu k nalezení takřka nebyly.

Nyní po třech letech se mnohé změnilo, jak v na internetu, tak i v reálném světě. Vznikla řada nových organizací a s nimi i nové přístupy nejen k výcviku, k prezentaci na internetu a ke komunikaci s okolním světem. O záchranařině se nejen otevřeně mluví, ale i píše v časopisech, vzniklo i několik nezávislých webů, které informují o aktuálním dění a umožňují vkládání komentářů, stejně tak, jako to od počátku umožňoval náš blog. A proto soudíme, že nastal okamžik, kdy je čas předat žezlo dál.

Pokud vás tedy zajímá aktuální info o záchranařině, doporučujeme vedle stránek v pravém menu začít sledovat i následující webové stránky (seznam rádi doplníme o další webovky, pokud nám o nich napíšete na zachranari.blog@seznam.cz):

Víme, že ne vše funguje v současnosti ideálně a tak, jak by mělo, ale věříme, že se česká záchranářská kynologie ubírá správným směrem, a že nakonec se vše v dobré obrátí.

Hodně sil do výcviku vašich čtyřnohých parťáků a držte se!

Vaši blogujicí záchranáři