Cesta KZS ČR k profesionální záchranné kynologii

4. února 2007 v 16:35 | Blogující záchranáři s využitím Katastrofy.com |  Dění kolem KZS ČR
Hlavním obsahem článku, byly úryvky z vyjádření tiskové mluvčí KZS ČR (Kynologický záchranný sbor ČR), které obsahovaly mnoho zajímavých informací o nové záchranářské organizaci (myšleno KZS ČR). Z v původním článku citovaných výroků zaujaly čtenáře blogu následující informace tak, že se kolem nich v komentářích pod článkem rozvinula delší diskuse i za účasti paní mluvčí.

  • Členové KZS ČR by chtěli prostřednictvím paní tiskové mluvčí poděkovat kolegům ze Slovenska a z Polska za důležité rady, které jsou pro KZS ČR stejně důležité, jako to nejdůležitější, což jsou finance.
  • Kynologický záchranný systém ČR (ke dni vydání vyjádření) zajišťuje službu na stejné úrovni, jako ostatní záchranáři v jiných regionech a nejpozději v roce 2009 by chtěl Kynologický záchranný sbor dosáhnout počtu psovodů pro postavení 15ti týmů.
  • Členové KZS ČR přejí všem kolegům mimo jiné, aby se jim jejich koníček také stal zaměstnáním a i v budoucnu chtějí pomáhat smluvním partnerům při živelných pohromách a kalamitách apod.
  • V současnosti (v době vydání prohlášení) se uzavírají smlouvy o vzájemné spolupráci KZS ČR s orgány státní správy.
Redaktor původního článku uvedl i další informace, mimo jiné, že Kynologický záchranný sbor ČR má (ke dni vydání článku) 6 psovodů, kteří drží ve dvojicích službu 24 hodin denně a že rozpočet KZS ČR by měl být naplánován tak, aby zajistil výcvikové možnosti, plné vykrytí služeb, hmotné vybavení a mzdové složky.
V článku redaktor také uváděl, že v roce 2008 někteří psovodi KZS ČR pojedou na tři měsíce do USA do školícího střediska K9 Rescue a že má být tento program financován generálním sponzorem, který však chce zůstat anonymním.
V úvodu článku se objevilo i tvrzení, že Kynologický záchranný sbor ČR je první profesionální jednotkou psovodů, která má za úkol připravovat své psy a psovody k záchranářským dovednostem po vzoru profesionálních záchranářů z USA.
Původní znění článku, které pochazelo z nyní již zmizelé rubriky Kynologický záchranný systém na serveru Katastrofy.com a které jsme uveřejnili 4. 2. 2007 na základě předchozího souhlasu pana Vojtěcha Maurera (vedoucího Vyhledávací a pátrací jednotky kraje Vysočina KZS ČR), jsme po několika důrazných žádostech (viz zde, zde a zde) od paní Bc. Ivety Sršňové (výkonné ředitelky Kynologického záchranného sboru ČR - organizace, která vzešla z RDC) a pana Vojtěcha Maurera, v březnu 2007 z blogu stáhli.
A to i přesto, že autorem původního článku byl patrně redaktor Katastrofy.com a jen část článku tvořilo tiskové prohlášení mluvčí KZS ČR.
Všem čtenářům blogu se omlouváme, věříme, že to pochopíte správně ;-)
Komentáře od tohoto článku jsme nevymazali, ale přetvořili na dva články: komentáře začátek a dokončení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fery Fery | E-mail | Web | 19. června 2012 v 15:51 | Reagovat

Jak jinak než cool

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama