Zásahy psovodů Kynologického záchranného sboru ČR v novém roce

27. ledna 2007 v 1:21 | Blogující záchranáři |  Praktická nasazení
Pátrání po Ladislavu Kačmarčíkovi
Dne 23. 1. 2007 po 16 hodině zahájili bruntálští policisté pátraní po šestatřicetiletém úředníkovi Ladislavu Kačmarčíkovi, který úterý dopoledne odešel na procházku se psem do lesa a již se nevrátil. Muž je vedoucím oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi na bruntálském městském úřadu. Muže začala jako první pohřešovat jeho sestra, která s pohřešovaným společně bydlí v rodinném domě ve vesnici Zátor. Do pátrací akce v terénu se dnes zapojí členové KZS (Kynologický záchranný sbor ČR) se svými psy.

Pátrání po Marii Pajerové
V sobotu 13.1.2007 se v okolí obce Lipničky na Havlíčkobrodsku rozjela pátrací akce po Marii Pajerové (41 let). Na pátrání se vedle příslušníků Policie ČR podílejí také, hasiči, psovodi a dobrovolníci z řad občanů.
Ve dnech 16. až 20. 1. 2007 probíhalo pátrání v režii psovodů záchranářů z KZS ČR (Kynologický záchranný sbor ČR), kteří prohledávali hladinu řeky Sázavy a také přilehlou vodní nádrž a další tři rybníky. Během pátrací akce probíhalo také plošné vyhledávání v přírodním terénu v okolí Světlé nad Sázavou. Psovodi KZS ČR svoje pátrání ukončili 20.1. ve večerních hodinách a v pátrání pokračuje Policie ČR.
Původní informace ze svodky KZS ČR, které jsme uveřejnili (převzali) 27. 1. 2007 na základě předchozího souhlasu pana Vojtěcha Maurera (dříve vedoucí Rescue Dog Czech, nyní vedoucí Vyhledávací a pátrací jednotky kraje Vysočina KZS ČR), jsme po několika důrazných žádostech (viz zde, zde a zde) od paní Bc. Ivety Sršňové (výkonné ředitelky Kynologického záchranného sboru ČR - organizace, která vzešla z RDC) a pana Vojtěcha Maurera, v březnu 2007 z blogu stáhli, abychom nemohli být nařknuti z porušování autorských práv.
Všem čtenářům blogu se omlouváme, věříme, že to pochopíte správně ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama