Jak se dívá na svobodnou diskusi bývalý člen vedení SZBK ČR Pavel Šabacký?

25. ledna 2007 v 0:15 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Představujeme Vám názory pana Pavla Šabackého, bývalého vedoucího Jihomoravské brigády a bývalého člena nejvyššího vedení SZBK ČR.

Zda poškozuje "demokratický kolektiv" více otevřená diskuse a kreslené vtipy, nebo takové to vyjádření, toť otázka ...

Milí záchranáři! Nevím sice, jestli tyhle stránky sledují i ti, které zajímá jen práce se psy a ne zbytečné tahanice, ale přesto. Aha, tuhle klávesu musím zmáčknout až nakonec. Tak tedy, dál. Nechtěl jsem původně do této diskuse zasahovat, ale po dnešním příspěvku Hanky Klementové musím. Přiznám se, že už jsem takový nedůvěřivý dobrák, který se ji snažil do včerejška snad i částečně obhajovat. Dokonce jsem ji nedávno volal, abych se přesvědčil, že všechno je jen nedorozumění. Není ! Hanka si plete demokracii s anarchií. A neomlouvá ji ani to, že to je typicky českým rysem poslední doby. A nejen to, aby oslnila čtenáře (a to je celým problémem diskusního fóra) komentuje a vybírá jen odstavce, které se jí hodí do krámu. Ano stanovy umožňují zrušit členství člověku, který si buď neplní základní povinosti nebo je jeho členství pro brigádu neúnosné. To je snad naprosto v pořádku. I podle mého - už nečlenského - názoru je diskuse na veřejném fóru o vnitřních záležitostech organizace poškozování jejího jména. a protože je JmB členem Svazu, tak i poškozováním jména Svazu. Problém kárné komise? Neexistuje, kárnou komisi vede některý z členů vedení, (v tomto případě brigády = Y.Rumpíková, který si přibere několik (např. 2) nezaujatých členů ze základny. Připadají vám snad někomu Alenka s Johnem zaujatí? Hned následuje další zavádějící informace o počtu členů. Fakta jsou taková: po mém odchodu 78, v polovině prosince 53, začátkem ledna 44, dnes 43 !!! Samozřejmě i s těmi, kteří třeba nezaplatí členské a odpadnou automaticky a po zrušení členství H.Klementové 42. Tedy rozhodně ne 18. Ale to už je zřejmě způsob pravdivého informování na tomto fóru. Licitovat s existencí funkce správce je rovněž velmi šikovné, ale když někdo něco dělá, ... Ale zpět ke zrušení členství. Současný výbor zbk je podle mne až moc demokratický. Po tom, co jsem si přečetl, bych za svého vedení prosazoval vyloučení. ale kolegové dávají Hance možnost vstoupit do kterékoliv jiné brigády, což by po vyloučení už nebylo možné. Nemusí se jí prokazovat žádné úmysly, to co spustila a nechala na veřejné diskuzi běžet, stačí k vyloučení z jakéhokoliv demokratického kolektivu. Ještě připojím Hančinu reakci na můj dotaz, co má proti Milošovi ve spojitosti s kreslenými vtipy. Prý je to jen taková legrace - a druhý den přibyly další. Mně to tedy jako legrace nepřipadlo. Ještě jedna připomínka. Když už je taková síla "aktivních" členů (že jsem je na srazech a akcích moc neviděl), která nesouhlasí s kooptací jednoho člověka do výboru, to nemohli počkat na členskou schůzi a tam ostatní v klidu přehlasovat? Asi ne, protože jsem je neviděl ani na té schůzi poslední. A to je taky základní členská povinost. No, už dost. Čest práci, Hanko! Ale přestže je ten pozdrav zprofanovaný, tak čest té opravdové práci lidí, kteří chtějí, aby brigáda makala dál, a aby to v ní lidi bavilo. Pavel

Zdroj:veřejná diskuse na http://jmzbk.wz.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 25. ledna 2007 v 7:48 | Reagovat

Jano K. Dobrý den. Mám pár dotazů. Jakým způsobem byste charakterizovala tyto stránky, myslím www.zachranari.blog.cz? Slovo nestranné nebo objektivní v tom popisu asi nebude, co? :o) Vzhledem k tomu, jak často zobrazujete negativní příspěvky k dění v Jihomoravské brigádě (navíc stále z jednoho zdroje :o). A druhý. Máte nějaký vztah k Haně K.? Vím, že mi do toho nic není, ale pro zajímavost.

2 Klementova Hana Klementova Hana | E-mail | 25. ledna 2007 v 16:36 | Reagovat

Koukam, ze ty otrle "zbytky" bez zaludku, ktere jako jedine v JMZBK zustaly kolem tvrdeho svazarmovskeho vyboru maji vse proti vsem, ze p. Navratilova? :-)))

Vam se zjevne nelibi nikdo, kdo s vami nesouhlasi, kdyz napadate i ostatni svobodne projevy a kopete kolem sebe na vsechny strany

Je tak dal, mam z vas radost ... takhle totiz vypada agonie (posmrtna krec :-)))

3 Jana K. Jana K. | E-mail | Web | 25. ledna 2007 v 16:46 | Reagovat

Dobrý den Lenko,

blog bych charakterizovala především, jako názorově otevřený všem a záměrně nepřehlížející aktuální problémy a nešvary v záchranářské kynologii.

Co se týče objektivního informování o dění v Jihomoravské brigádě, pokud jde o otázku internetové diskuse a potrestání paní Hany Klementové za zřízení této diskuze, pochopitelně se stavíme na její stranu, jelikož jde o precedentní případ, kdy má být zrušeno jednotlivci členství ve svazu za to, že umožnil jiným veřejně vyjádřit názor. Takové to nedemokratické metody považujeme za přežitek z doby minulé a pochopitelně zde vidíme i lehkou paralelu, mezi demokratickým pojetím bývalých stránek JmB SZBK a naším blogem.

Pokud jde o odchody členů a změny ve vedení brigády, od začátku jsme se snažili přinést i stanovisko druhé strany - tj. oficiální vyjádření výboru brigády, avšak toto vyjádření bylo v tu dobu umístěno na www do nepřístupné - zaheslované části stránek a domnívali jsme se tedy, že si autoři nepřejí jeho zveřejnění.

Až včera jsme se přes výpis návštěvnosti blogu náhodou dostali na nové www JmB SZBK, kde je již vyjádření volně přístupné - odkaz na vyjádření jsme přinesli hned v zápětí. Teď si tedy může každý přečíst postoje a vyjádření zúčastněných a sám se rozhodnout, kde je pravda a kde je zakopán pes.

Nevím jaký vztah s paní Hanou K. máte na mysli, ale pokud se podíváte do rubriky "Výsledky akcí" na zkoušky IRO v JmB, najdete v komentářích i starší příspěvek právě od paní Hany K. týkající se blogu:

"... Jenze propagace organizace.... nemuzu si pomoct, ale zni mi to od nekoho, kdo se nehodla verejne identifikovat, jako kdyz Alkajda prezentuje vyborne zabezpeceni americkych letist na velkoplosnych billboardech v New Yorku..."

jistě z toho chápete, že paní Hana K. náš blog neřídí. Mimochodem to, jak se s ní snaží zatočit "kárná komise" JmB SZBK jest ukázka toho, jak to také může dopadnout, když se někdo "veřejně identifikuje".

4 Klementova Hana Klementova Hana | E-mail | 25. ledna 2007 v 16:46 | Reagovat

Jinak pro ostatni, kteri treba jeste do vcerejska deni kolem JMZBK sledovali:

Diskuzi na svych strankach jsem rano zrusila a to ze dvou duvodu:

za a) se nikdo nebude moct vymlouvat na to, ze diskuze byla mnou samozvane moderovana nebo cenzurovana (kazdy, kdo ma zajem, muze pokracovat napr. zde)

za b) nemam uz slov

5 p. Navrátilová :o) p. Navrátilová :o) | 25. ledna 2007 v 18:46 | Reagovat

Nemám nic proti nikomu a nikdy jsem neměla. Spíše mě zaráží, proč p. Klementová rozjela tu obrovskou kampaň proti mě. Neznám ji osobně, když jsem se jí snažila situaci vysvětlit via mail, komunikovala jen do okamžiku, kdy jsem se omlouvala. Jakmile jsem se zmínila o tom, že její způsob řešení situace (která mimochodem ani neexistovala :o), je přinejmenším trochu paranoidní a že ji rádi vyřešíme jinak, zvláště já, už se mi neozvala, ačkoliv jsem to čekala. Nejsem zvyklá řešit situace přes veřejné diskuze, ani urážet lidi na veřejnosti, takže mě i tato Vaše reakce, paní Klementová, dost mrzí, ale je to Váš způsob a já to respektuji. Ten můj první příspěvek sem byl ještě z doby, kdy mi to připadalo spíše směšné a asi se dá vyložit i jako útočný, máte pravdu.

Příznám se, už mě smích přešel. Když jsem přijala kooptaci, bylo to s velkou ideou, jak bude všechno fungovat a jak tomu budu moct pomoci. Jedna z mých myšlenek byla i nové stránky, které by byli na naší vlastní doméně a kam by mohli přispívat opravdu všichni. Za pár dní jsem se dozvěděla, že jsem mluvila o cenzuře a o tom, že chceme paní Klementové zrušit stránky. Tak jsem se jí osobně přes mail omluvila a vysvětlila, jaké je to nedorozumnění a jak mě to mrzí. Asi naivně jsem čekala, že tohle situaci vyřeší. Jak sami vidíte, nevyřešilo. Diskuze paní Klementové je už zrušena, ale vidím, že se objevuje i tady. Proto bych se jí chtěla zeptat na jednu jedinou věc: Čím jsem Vám kdy tak ublížila? Muselo to být něco strašného, co jsem Vám provedla, protože jinak si Váš útok na mě opravdu nedovedu vysvětlit. Ano, kooptovali mě, nezvolili. A ano, přijala jsem to. Ale dlouhou dobu jsem se snažila vyřešit vše smírem, přispívala jsem do diskuze tak, aby se lidi zamysleli a přestali na sebe vrčet a raději uvažovali, jak to půjde dál a čím mohou přispět k společné věci. Takže se ptám: Proč tohle všechno? Jaký to má smysl? Pomůže to něčemu?

6 p. Navrátilová :o) p. Navrátilová :o) | E-mail | 25. ledna 2007 v 19:01 | Reagovat

Zapomněla jsem uvést svůj e-mail :o) Jinak, pro Janu K. Mě jen trošku mrzí, že zatímco situace na stránkách oné veřejné diskuze tu byla v ne zcela nestranném světle prezentována několikrát, ale nikdo neoslovil "nové" vedení, aby si ověřil informace z obou zdrojů. Je mi jasné, že by to byla práce navíc, ale pro mě je to styl uvažování, takže proto ta útočná výtka a dotaz na Váš vztah. I kdybych situaci v naší brigádě neznala, přesto by mi tento styl prezentace nešvarů nepřišel zrovna objektivní.

Jinak - nikdo nechce trestat paní Klementovou za to, že zprovoznila diskuzi. To je její právo. Co už ale není její právo, je zprovoznit ji na stánkách, které prezentují brigádu, bez jakkékoliv dohody s vedením. Možná jsem mimo mísu, takže pokud říkám něco špatně, budu ráda, když mě upozorníte. Ale - jestliže majitel domény zapůjčil stránky pro potřeby brigády, neměly by tyto stránky být vedeny pro potřeby brigády? A jak sama vidíte, tohle brigádě moc neprospělo :o) Připadá mi to, jako by někdo na stránkách firmy zprovoznil diskuzi, která se veřejně a vážně baví o tom, že hlavní šéf spí se svojí sekretářkou. Ať už to pravda je nebo není.

A druhá věc. Diskuze byla počata právě oním prohlášením o cenzuře. Nevím, nakolik už jsem pro většinu lidí ztratila důvěryhodnost, ale otevřeně tu říkám, že žádná cenzura ze strany vedení neexistovala. Jediné, co vedení chtělo, bylo, aby se tato nelichotivá diskuze převedla na neveřejnou nebo popřípadě na veřejnou, ale mimo stránky brigády. Dodnes netuším, co je na tom tak strašného, protiprávního a porušujícího lidská práva. Vy ano?

7 Jana K. Jana K. | E-mail | Web | 25. ledna 2007 v 20:08 | Reagovat

Paní Navrátilová,

diskuse zde byla prezentována poprvé 12.1. a to formou odkazu a dále uvedením dvou příspěvků z diskuse (1. příspěvek - o pravděpodobném vzniku nové org. pod IRO, 2. příspěvek Báry - že bude ten den odpoledne zveřejněno stanovisko vedení).

Bohužel, ne naší vinnou, slíbené stanovisko nebylo zveřejněno a bylo uvedeno, že bude jen přidáno do zaheslované části vašich bývalých www. Z toho bylo patrné, že vedení brigády svůj pohled na věc veřejně prezentovat nehodlalo a proto jsme ani sami o vyjádření nepožádali. Těžko lze prezentovat názory někoho, jehož taktikou je mlčení:-/

Veřejné prohlášení jsme zde zveřejnili hned potom, co jsme se dozvěděli, že je již volně přístupné na nových stránkách brigády (pokud by nám odkaz na prohlášení někdo dal dříve, bylo by zde i dříve uveřejněno).

Co se týče starých stránek brigády, je otázkou co kdo představuje pod termínem "vedeny pro potřeby brigády", pro někoho to může znamenat, že se otevře diskuse s aktuálním infem a názory členů a pro někoho, to může znamenat, že člen výboru zvedne telefon a diskusi nechá ostatním zrušit. Podle jednoho třeba potřebuje brigáda prostor pro svobodnou diskusi a podle druhého potřebuje stránky, kde se bude vše malovat v růžových barvách a řadový člen se dozví jen to, co se hodí. Co je bližší nám je asi jasné:-)

Navíc diskuse byla pokud vím později přesunuta jinam, takže mi důvody zrušení členství připadají čím dál tím víc neobhajitelné - po morální stránce.

8 p. Navrátilová :o) p. Navrátilová :o) | E-mail | 25. ledna 2007 v 20:37 | Reagovat

Paní Jano K, vzdávám se. Jen poprosím ty, které tato situace zaujala (každý máme rádi drby, proč bychom jinak kupovali Blesk :o), aby si diskuzi přečetli opravdu pozorně a bez předsudků. Věřím, že to musí stačit samo o sobě :o) S pozdravem a přáním, aby se vám s výcvikem záchranařiny dařilo, jdu spát :o)

9 Tom Tom | E-mail | 27. ledna 2007 v 13:42 | Reagovat

Není zavádějící započítávat do počtu členů v roce 2007 (43) i ty členy,kteří měli zaplacené příspěvky jen do konce roku 2006?

Pro upřesnění, kolik členů má teda teď zaplacené příspěvky na rok 2007 (aby to náhodou nebylo číslo blízké těm 18ti)?

10 HanaV HanaV | E-mail | 29. ledna 2007 v 13:05 | Reagovat

Nemohu jinak, než abych se zapojila do diskuse a pokusila se osvětlit několik zcestných informací.

Pro pana Toma: Je jedno, kolik lidí má zaplacené příspěvky na rok 2007, protože termín zaplacení je konec ledna a podle stanov SZBK má každý člen ještě dalších 30 dnů pro dodatečné zaplacení nebo osvětlení své situace (např. nemoc, dlouhodobá nepřítomnost atd.) Mimochodem jsou členové, kteří zaplaceno mají a přesto odchází.

Pro Lenku : Majitel domény nic brigádě nepropůjčil, pokud vím, žádné stránky brigáda neměla a nebyl nikdo, kdo by je založil a aktualizoval. A tak se toho p. Plodek ze své vlastní vůle ujal, dal nám k dispozici svoji PLACENOU doménu a pověřil možností vkládání příspěvků mimo sebe pouze Hanku Klementovou. Některým se to před rokem a půl znelíbilo a chtěli přispívat také na tyto webové stránky, což se samozřejmě nelíbilo majiteli domény. Také by se mi nelíbilo, kdybych si platila doménu pro svůj obchod, byla bych tak ochotná a část věnovala koníčku, kterým žiji a on se pak někdo ozval, že stránky nejsou aktualizovány a že by v nich měl tvořit ještě někdo jiný. Pro aktualizaci ovšem nidko z těch řvoucích nepřispěl žádnou informací. Nikdo nepoděkoval ani majiteli domény za možnost prezentovat se na jeho doméně, ani Hance za práci, kterou věnovala po večerech těmto stránkám. Je lepší člověku, který se tomu věnoval po tři roky oznámit, že od teď to bude dělat někdo jiný. Lépe řečeno neoznámit, jen si mezi sebou rozhodnout (o nás bez nás jako vždy) a chudák holka se to dozví pokoutně a rozjede svobodnou diskusi. Kdo je asi podle vás v právu? Ten, kdo se na diskusi rozčiluje, že je pomlouvám (tedy výbor) nebo ten, kdo je vyhozen za dobrou vůli? Nesouhlasím s jejím vyloučením z brigády, ale divila bych se, kdyby ještě chtěla zůstat, pokud by ovšem výbor přiznal, že udělal chybu.

Jen tak mimochodem, nové stránky jsou v nějakém divném formátu. Mám to samou kostičku a vzhledem k tomu, že na svém PC v zaměstnání nesmím nic měnit, formátovat, ani stahovat z netu, mám smůlu, neboť doma PC nemám. Nemělo by to být náhodou ve formátu, který bude čitelný pro každý PC? Žádná jiná www.stránka mi to nedělá.

11 HanaV HanaV | E-mail | 29. ledna 2007 v 13:07 | Reagovat

Omlouvám se za občasný překlep. Za to mohou emoce :-(

12 Tom Tom | E-mail | 29. ledna 2007 v 16:30 | Reagovat

Paní Hanko, ano za jistých okolností je jedno všechno, ale v souvislosti s tím, že byla informace o 18ti členech označena za zavádějící, mi přijde stejně zavádějící uvádět aktuální stav členů 42 na rok 2007 i se členy, kteří na rok 2007 dosud nezaplatili.

A jak jsem již psal, oba "zavádějící" údaje by jednoduše vyřešila informace, kolik lidí je v roce 2007 členem i se řádně zaplaceným příspěvkem. Navíc konec ledna je tu za chvilku, že?

13 HanaV HanaV | E-mail | 30. ledna 2007 v 8:19 | Reagovat

Pane Tome, přesný počet členů bude znám až 3.února po schůzi, kde by se měly snad všechny nesrovnalosti vyřešit. Tam bude jasné, kdo odchází a kdo zůstává v ZBK. Pravdivá je spíše informace o 42 členech, kteří zatím právoplatně členy jsou.

Kolik z nich má zaplaceno nevím, neboť stále mají čas na zaplacení a přehled o lidech, kteří mají zaplaceno má právě členka, od které je informace o 18 členech, což podává telefonicky a tvrdí, že má ověřené informace, např. o mém odchodu, o kterém jsem ještě ani já sama nevěděla. Takže považuji informaci o 18 členech zavádějící, tak jako to napsal již někdo jiný. Nechávám na čtenářích, jaký názor si o tom  udělají.

Ještě se chci omluvit všem, kteří dokázali ocenit Laďovu i Hančinu práci. Napsala jsem totiž, že jim nikdo nepoděkoval. Nebylo to myšleno na všechny, jen jsem se špatně vyjádřila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama