Leden 2007

Zásahy psovodů Kynologického záchranného sboru ČR v novém roce

27. ledna 2007 v 1:21 | Blogující záchranáři |  Praktická nasazení
Pátrání po Ladislavu Kačmarčíkovi
Dne 23. 1. 2007 po 16 hodině zahájili bruntálští policisté pátraní po šestatřicetiletém úředníkovi Ladislavu Kačmarčíkovi, který úterý dopoledne odešel na procházku se psem do lesa a již se nevrátil. Muž je vedoucím oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi na bruntálském městském úřadu. Muže začala jako první pohřešovat jeho sestra, která s pohřešovaným společně bydlí v rodinném domě ve vesnici Zátor. Do pátrací akce v terénu se dnes zapojí členové KZS (Kynologický záchranný sbor ČR) se svými psy.


Jak se dívá na svobodnou diskusi bývalý člen vedení SZBK ČR Pavel Šabacký?

25. ledna 2007 v 0:15 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Představujeme Vám názory pana Pavla Šabackého, bývalého vedoucího Jihomoravské brigády a bývalého člena nejvyššího vedení SZBK ČR.

Zda poškozuje "demokratický kolektiv" více otevřená diskuse a kreslené vtipy, nebo takové to vyjádření, toť otázka ...

Vyjádření současného vedení Jihomoravské brigády SZBK ČR a nová adresa www brigády

24. ledna 2007 v 20:03 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Abychom zde dali prostor pro vyjádření i druhé straně sporů v Jihomoravskébrigádě SZBK upozorňujeme na adresu nových oficiálních stránek této organizace: http://www.jmbszbk.info/
Na úvodní stránce je volně přístupné
vyjádření vedení Jihomoravské brigády SZBK k celé události.


Demokracie v Jihomoravské brigádě SZBK ČR - za svobodnou diskusi vyhazov?

24. ledna 2007 v 13:08 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Dne 22.1.2007 rozhodla kárná komise Jihomoravské brigády SZBK ČR (Ing. Zoňa Jan, Alena Pokorná, Ing. Yvona Rumpíková a za vedení ZBK Miloš Mazálek) o zrušení členství Hany Klementové v Jihomoravské brigádě SZBK.

Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je, že si paní Klementová založila veřejné diskusní fórum (najdete ho zde) a později nevyhověla přání paní Rumpíkové a pana Mazálka, aby tuto svobodnou diskusi zastavila.
Stanovisko a komentář od Hanky Klementové najdete na adrese:
http://jmzbk.wz.cz/zriseni_clenstvi.html (stránka zrušena paní H. Klementovou 25. 1. 07)

Propozice - Český pohár lavinových prací dle ZLP 3 - Špičák - 17. 2. 2007

20. ledna 2007 v 19:51 | ZBK Plzeňského kraje |  Plánované akce - propozice a pozvánky
Záchranná brigáda kynologů Plzeňského kraje pořádá
Český pohár lavinových prací dle ZLP 3

Kdy:
17. února 2007
Kde:
Železná Ruda - Špičák

První CHAT pro všechny psovody záchranáře a nejen pro ně

19. ledna 2007 v 17:16 | Blogující záchranáři |  Off Topic
Dovolujeme si Vás upozornit na nově zpuštěný provoz CHATu na adrese: http://zachranarina.tym.cz/

V budoucnu se budeme snažit na této adrese zveřejňovat důležité dokumenty z oblasti záchranařiny a také zprovoznit další aplikace, které není možné zprovoznit v rámci redakčního systému našeho blogu.

Svobodná diskuse ze zrušených www Jihomoravské ZBK pokračuje na nové adrese

19. ledna 2007 v 17:07 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Veřejnou a volně přístupnou diskusi z nyní již zrušených stránek Jihomoravské ZBK najdete i s archivem starších příspěvků na adrese: http://jmzbk.wz.cz/.

Označení psa ve tmě

19. ledna 2007 v 16:55 | Kris pro ZBK Středočeského kraje |  Odborné články
Máte-li doma psa černějšího než noc a nehodláte-li ho v zimě po čtvrté odpoledne mít pouze na vodítku, tak už jste asi někdy také pomysleli na možnost nějakého jeho zviditelnění. A nakonec nejde jen o černé psy. Hnědá není o moc lepší, a i ti šťastnější mezi námi, majitelé bílých psů, nejspíš začínají propadat zoufalství, když napadne první sníh (takže letos můžou být zatím v klidu :-).

Plošné vyhledání - tři základní postupy

15. ledna 2007 v 19:30 | Radek Šlemar pro ZBK Středočeského kraje |  Odborné články
Pro začátek bych použil citát z jednoho nejmenovaného příspěvku:

"Každý který se zúčastnil nějaké "pátračky"ví, že pes ze předu žere a ze zadu s..e. Každý také ví jakou roli hraje čas. Inteligent by hned povolal vše co má nohy a je schopné reagovat na jednotlivé povely. Těžko je hledat klíček hliníkový (aluminiový) pod lampou, když jsem ho ztratil na poli u lesa. A vo tom to je."

Rád bych se tentokrát zaměřil na aplikaci výše uvedeného citátu v oblasti plošného vyhledání.

Dění v Jihomoravské ZBK - "Bude v ČR nová nezávislá organizace pod IRO ?"

12. ledna 2007 v 12:42 | Blogující záchranáři |  Názory a komentáře
Aktuální informace, ze sporu některých členů a nového vedení Jihomoravské ZBK lze nalézt na ShoutBoardu zřízeného na stránce: http://www.bonty.cz/zachranari/
Z nových příspěvků na této stránce považujeme za důležité následující dva -zejména případný vznik nové organizace pod IRO, bychom považovali za vynikající a velmi přínosnou změnu.

Zánik členství a přestup do jiné brigády dle nových stanov SZBK

11. ledna 2007 v 20:55 | Jana K. - Blogující záchranáři |  Info ze SZBK ČR
Vzhledem k tomu, že jsme zásadně proti cenzuře a praktikám z dob, kdy kynologie patřila pod polovojenskou organizaci SVAZARM, chtěli bychom členům Jihomoravské ZBK tímto článkem pomoci při případném hledání aktuálních informací o možnostech zániku členství v ZBK, přestupu do jiné ZBK a členství v jiných organizacích mimo SZBK.
Máte-li však více času, doporučujeme vám přečíst si celé "nové" znění stanov, uveřejněné zde ve formě porovnání se starými stanovami.

DVD Horské služby - Bezpečný návrat z hor

8. ledna 2007 v 12:20 | Blogující záchranáři |  Off Topic
Přijměte pozvání Horské služby ČR a prožijte s horskými záchranáři sedm příběhů návštěvníků hor, kteří se dostali do nesnází a jejich svízelnou situaci řešili záchranáři.

Ochranná přilba pro záchranáře - aneb barva není všechno

8. ledna 2007 v 11:40 | Filip Štrach - Beaucerons.eu |  Odborné články
Jako čekatel v záchranné brigádě kynologů jsem byl hned na prvním secviku seznámen s povinností nosit do sutin "helmu". I přesto, že jsem ve škole většinu přednášek předmětu bezpečnost práce a ochrana zdraví věnoval četbě novin a podobným aktivitám, zůstala mi v paměti informace, že problematiku BOZP řeší mnoho různých vyhlášek a samotné ochranné pracovní pomůcky specifikuje nepřeberné množství Českých státních norem (ČSN), potažmo evropských norem (EN). Začal jsem se tedy pídit po tom, jaké normy má splňovat přilba, kterou bych si měl do sutin pořídit. Jelikož jsem na tuto otázku dostával poněkud neurčité odpovědi, jako "tahleta, co mám já, je dobrá" či "někde je snad napsáno, že má být červená", a ani na internetu jsem žádné nařízení týkající se přileb do sutin nenašel, začal jsem odpověď hledat sám a výsledek mého hledání vám předkládám v tomto článku.


Aktuální výcvikové akce brigád SZBK ČR - leden 2007

1. ledna 2007 v 22:34 | Blogující záchranáři |  Plánované akce - propozice a pozvánky
Kurz slaňování a základů první pomoci
ZBK Moravskoslezského kraje organizuje v termínu 20. až 21. 1. 2007 kurz slaňování a základů první pomoci. Kurz se koná v tělocvičně základní školy Příbor (Dukelská 1346), cena kurzu je 150 Kč a sraz účastníků se bude konat v sobotu od 8:30 do 9:00 hod.