Zkoušky IRO - Brno - 17. a 18. 11. 2006

2. prosince 2006 v 14:04 | Blogující záchranáři |  Proběhlé akce - stručné info, výsledky, fotogalerie, atd.
Ve dnech 17. a 18. listopadu pořádala Jihomoravská brigáda SZBK ČR zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu IRO. Na akci byl delegován pan rozhodčí Karel Pavlík.

I přes sychravé podzimní počasí na zkoušky nastoupilo celkem 14 psovodů a přehled 10ti úspěšných teamů přinášíme zde:
Petra Bučková + Arm od Tří koček (Lexík) FL-A
Lucie Urbanová + Anett Malimit (Anetka) FL-A
Veronika Švestková + Armin Malimit (Hak) FL-A
Milan Oliva + Atila Malimit (Aťa) T-A
Zdeňka Okřinová + Deny Adonis Star T-A
Kateřina Švarcová + Ennie Niox T-A
Jitka Hermanová + Henrieta Dračinec T-B
Vladimír Novák + Oskar Jesed T-B
Stanislava Libišová + Dora ze Slunečné verandy FL-B
Yvona Rumpíková + Bessy FL-B

Všem gratulujeme !

Zdroj: Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Další foto na: webu Jihomoravské brigády SZBK ČR
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klementova Hana Klementova Hana | E-mail | 3. prosince 2006 v 21:06 | Reagovat

Vazeni pratele, blogujici "zachranari", kdyz uz prebirate bez prace z ostatnich webu praci ostatnich, jak na bezicim pase, byla bych osobne za Jihomoravskou brigadu SZBK a jako wm jejiho serveru www.bonty.cz/zachranari rada, kdyby jste tak cinili v originalni podobe a zneni, formou odkazu.

2 Blogující záchranáři Blogující záchranáři | E-mail | Web | 4. prosince 2006 v 15:46 | Reagovat

Vážená paní Klementová,

tento článek jsme si dovolili napsat sami s použitím informací - dat, která byla uveřejněna na vašem webu. A pochopitelně je tu váš web uveden, jako zdroj. Myslím, že rozčilení není na místě, pokud jde o vyzdvižení úspěšně složených zkoušek vašich členů. Pokud jde o fotografii, není problém jí sundat, opět se domníváme, že to však není ve váš prospěch.

Zatím jsme s ostatními organizacemi neměli při převzetí článku problém, myslím, že každý je jen rád, když se práce nebo úspěchy jeho organizace objeví i jinde na netu a pokud je článek prolinkován na web dané organizace rozhodně to její propagaci (či návštěvnosti stránek) nemůže být ke škodě.

Přidávání pouze linků s sebou nese několik negativních věcí:

- pokud jsou na zdrojové stránce použity rámy, čtenáři se nezobrazí navigační menu atd. (to je případ i vašeho webu)

- není zachována jednotná grafika a návštěvník se náhle dostane někam, kam vůbec nechtěl

- s časovým odstupem hrozí, ze zdrojový soubor bude přejmenován či přesunut a tak se stane odkaz neaktuální

S přátelským pozdravem

Blogující záchranáři

3 Brno Brno | 4. prosince 2006 v 20:58 | Reagovat

A kolik odpovídajících je pod anonymem " blogující záchranáři"? :-o

4 Klementova Hana Klementova Hana | E-mail | 4. prosince 2006 v 21:48 | Reagovat

Nemam nic proti spolupraci, pokud ovsem vim, s kym spolupracuji....

Jenze propagace organizace.... nemuzu si pomoct, ale zni mi to od nekoho, kdo se nehodla verejne identifikovat, jako kdyz Alkajda prezentuje vyborne zabezpeceni americkych letist na velkoplosnych billboardech v New Yorku....

A ano, rada sousedu v ulici ma psa na retezu, coz ovsem jeste neznamena, ze ho na nej hodlam privazat i ja, jak se domnivate.

S odstranenim negativnich veci rada pomuzu:

- pokud pouzijete primy link na konkretni html soubor, ktery najdete ve vlastnostech, nebudete mit problem s framy

- pokud date tomuto hyperlinku vlastnost "same", zobrazi se dany soubor "uvnitr" vaseho www prostoru

- na kontrolu "ztracenych niti" existuje rada SW, ale v pripade blogu zdarma, ktery se pouze odkazuje (tam, kam zrovna uzna moderator za politicky? vhodne), vam jiste kazdy promine, ze neplni informacni funkci na 100%

Btw rozcilit me muze opravdu jen inteligent :-))

5 Blogující záchranáři Blogující záchranáři | E-mail | Web | 5. prosince 2006 v 11:34 | Reagovat

Vážená paní Klementová,

s tím linkem si nerozumíme, není problém udělat link přímo na článek u vás, ale problém je, že se návštěvníkovi nezobrazí vaše navigační menu (které je v jiném rámu), takže skončí více méně ve slepé uličce a už si moc nepokliká, pochopitelně může umazávat adresu, ale to moc lidí nedělá. Příklad:

http://www.bonty.cz/zachranari/akce/kronika/2006/Brno17_a_18_11_2006/Brno17_a_18_11_2006.html

(jak vidíte, menu nikde)

Chápu, že vám může vadit, že nevíte s kým přesně komunikujete (i když myslím, že ke článku o zk. RH-E, který jsme převzali z vašich stránek v původním znění, máme někde souhlas - bohužel e-mail na seznamu nám momentálně nejede), ale bohužel nemáme pocit, že by demokracie a možnost vyjadřit svůj názor - nebo prezentovat kritický názor někoho jiného, byla ve všech částech szbk tak rozvinuta, aby bylo možné tento blog vést pod plnými jmény. Snad tomu bude brzo jinak.

6 Brno Brno | 6. prosince 2006 v 12:47 | Reagovat

"My jsme král" :-))))) To už tady dlouho nebylo.

Jestlitomu dobře rozumím, tak autorem těchto stránek je člověk, který se ze strachu schovává za množné číslo:-o Neskutečně seriózní web....:-(

Paní Klementová, myslím, že si k informacím o brigádách zájemce cestu najde. Jelikož  "Množné číslo" nenapíše nic sám, kopíruje články jiných ... Ono by šlo dát link na úvodní stránku brigády, ale to "Množné číslo" očividně nechce....

7 Jana K. Jana K. | E-mail | 6. prosince 2006 v 18:35 | Reagovat

Od někoho, kdo se podepisuje Brno, docela vtipné:-)

Jinak vlastních článků bude přibývat, nebojte.

Ad link na hlavní stránku - jeden odkaz na stránky brigády je stále v menu mezi "Oblíbenými" další je hned v první větě článku a poslední znovu na konci - co by odkaz na zdroj. Máte tedy pravdu, že si zájemce cestu k informacím o brigádě jistě najde a myslím, že tento web mu v tom může být jedině nápomocný.

Mimochodem, heslo "my jsem král" se myslím hodí na něco a někoho jiného. Zde je možnost vše volně komentovat, včetně toho, že rádi zveřejníme i kritické ohlasy.

8 Dusan Stuchlik Dusan Stuchlik | E-mail | 6. prosince 2006 v 22:57 | Reagovat

Priznam se, ze nestacim divit. Misto toho, aby byli pejskari radi ze si nekdo dal a dava praci s pripravou blogu, kde aktualne a otevrene informuje o deni v zachranarine bez ohledu na to kdo je z jake organizace ci instituce  (procez takove stranky tady dosud nebyly), tak jeste brblate, rejpete a to i za situace, kdy dokonce clanek zrovna propaguje vasi vlastni akci...  Jsou veci mezi nebem a zemi ktere nedavaji zadnou smysluplnou logiku.

9 Praha Praha | 10. prosince 2006 v 15:19 | Reagovat

Je velmi těžké nebrblat když se tento blog nechová zrovna seriózně.

Koukněme se jak to schytali vojenští kynologové kvůli něčemu co neudělali. A když se podíváme dál? Odkazy na tomto blogu ... ČČK Jindřichův Hradec ... co to je? Kdo to je? Ale mají tam jen za tento rok 2 zásahy! Mají nějaké zkoušky? Mají atestace? Rescue Dog Czech ... nic proti nim, ale krom zneužití znaku dle platného zákona zde nabízejí pátrání po pohřešovaných osobách se službou na telefon. Nabízí se stejná otázka jako k předešlé organizaci. Kde je tedy nezaujatost blogu? Kde jsou ostatní odkazy na další organizace zabívající se výcvikem záchranných psů?

Tady člověk opravdu neví čeho se má dočkat!!!

Mám dojem, že to spravují lidé, kteří se něčeho bojí ... proč jinak nevyjeví svou totožnost a zároveň tady nechají jmenovitě propírat ostatní?

Ryba vždy smrdí od hlavy ....

10 Jan Peklo Jan Peklo | E-mail | 10. prosince 2006 v 20:43 | Reagovat

Milá Praho,

Nezdá se vám trochu legrační, podepisovat se jménem města? Trochu mi to připomíná důchodce volající do rádia, kteří se představují jako "posluchačka Most" :-))))

Ale raději zpět ke všemu, co jste zde nakousl/a:

1.) Ad vojenští kynologové

Na blog byla převzata oficiální tisková zpráva od mluvčího daného útvaru, která byla umístěna na stránkách AČR - včetně nešťastné "ilustrační" fotky. Za způsobené nejasnosti jsme se omluvili v diskusi zmiňovanému záchranáři a u fotky jsme okamžitě uvedli omluvu i vysvětlení, jak k celé věci došlo. Jsme rádi, že byla naše omluva přijata a myslím, že všichni rozumní lidé chápou, že nebylo naším úmyslem poškodit někoho ze záchranného praporu převzetím zprávy o jejich nasazení v rámci  akce policie.

Co se týká obsahu diskuse, pokud jsme si dali jako prioritu, že bude tento blog otevřen všem a bude na něm možná svobodná diskuse na témata kolem záchranařiny, bylo by poněkud kontraproduktivní a pokrytecké, kdybychom, zde při první větší diskusi začali mazat příspěvky, nebo někomu uzavřeli přístup do diskuse. Nemyslíte??

V diskusi u článku padlo přes 80 příspěvků od mnoha různých lidí a nemyslím si, že by se to dalo celkově interpretovat, jako nějaký hromadný útok na vojáky, nebo tak - že to vojenští kynologové schytali. V samotné diskusi je mnoho příspěvků od lidí "zasvěcených" z kterých si pozorný čtenář může vzít zajímavé informace, které se v oficiálních médiích ani zprávách nedočte. Nějaké ty osobní narážky najdete na každé diskusi, kde se potkají lidé s vyhraněnými názory, kteří se navíc osobně znají, avšak berme jako úspěch, že se v diskusi nevyskytli žádné vulgární urážky apod. jako je tomu často na psích fórech zvykem. Bude-li tomu tak v diskusích nadále, věřím, že nebude důvod, abychom na blogu do komentářů jakkoliv zasahovali.

2.) Ad psovodi ČČK a RDC

Obě organizace se věnují záchranařině a nevidím důvod, proč bychom je měli přehlížet a neuvést zde na ně odkazy? Počet členů určitě není ukazatelem kvality organizace. Upřímně nechápu, proč se do nich tak obouváte??? Psovodi ČČK jsou začínající organizace převážně mladých lidí zapálených pro věc - co vás vede k tomu se o ně otírat, udělali vám něco? A že mají jen dva zásahy za rok ... a co jako? Kolik jich máte vy (netuším kdo jste, takže to neberte jako útok na nějakou organizaci)?

RDC je nezávislá organizace, řádně registrovaná na MV, má platné stanovy i vlastní zkušební řád. Myslím, že se jejich psovodi a psi se v akcích několikrát osvědčili a nevím, proč bych zde měl obhajovat jejich existenci před někým, kdo se ani nepodepsal. Ono to, že jsou jejich členové ochotni pomáhat potřebným i bez psů, třeba při sněhové kalamitě atd. myslím hovoří jasně o jejich morálních kvalitách a cílech jejich organizace.

Pokud vás zajímá kdo má v ČR atest podívejte se na web MV, jak dohledat zkoušky to vám neporadím, já si doma kádrové listy nevedu.

3.) Ad serióznost

Asi záleží na tom, co si pod tím, kdo představuje, zatím jsme zveřejnili všechny články, které nám přišli na redakční email, popřípadě jsme u některých sami požádali autora o souhlas s převzetím. Příspěvky nijak nekrátíme, nepřepisujeme ani necenzurujeme. Autor či organizace je vždy uvedena jak v záhlaví, tak pod článkem - ve všech případech i s odkazem na www, kde se může čtenář dozvědět více o dané organizaci, popřípadě si tam najít kontakty atd.

Do diskuse u článků nezasahujeme, nikoho nenapomínáme, nevyhrožujeme ani jsme žádný příspěvek dosud nesmazali (nelze to však v budoucnu vyloučit, pokud se zde objeví příspěvek v rozporu se zákony ČR s dobrými mravy, spam či jiný internetový nešvar, smažeme ho bez varování - toto právo si vyhrazujeme).

Tolik tedy k naší serióznosti. Nejsme proti nikomu zaujatí, jak naznačujete a znovu opakuji, že zveřejňujeme články od všech organizací i autorů - tedy klidně i od vás.

Pokud vám v odkazech schází nějaká organizace, bude rádi za tip na její www, odkazy přidáváme za pochodu, tak jak se dostáváme s organizacemi do kontaktu - opět nám nejde o to, někoho diskriminovat, takže s odkazy sem !

Že ryba vždy smrdí od hlavy, na tom něco bude, ale vzhledem k tomu, že mi žádnou záchr. organizaci, svaz ani ministerstvo neřídíme, nemáme ani proč smrdět :-)

S přátelským pozdravem

Jan Peklo - jeden ze zakladatelů tohoto blogu

PS: Můžete začít s pátráním:-)

11 Praha Praha | 10. prosince 2006 v 21:47 | Reagovat

Děkuji za odpověď. Byla vyčerpávající.

12 Jan Peklo Jan Peklo | E-mail | 10. prosince 2006 v 21:52 | Reagovat

Praha: No, to bych řekl:-)

13 Jaroslav Konopásek Jaroslav Konopásek | 11. prosince 2006 v 20:51 | Reagovat

to Jan Peklo

Můžete začít s pátráním? Co to je? To je výzva?

Velmi jednoduchá. Koho nezná google, ten není! A to že jste napsal jeden článek, kde omdléváte nad dokumentem, který musejí podepsat noví členové SZBK z vás ještě nedělá konkrétního člověka! ;)

14 Jan Peklo Jan Peklo | E-mail | 12. prosince 2006 v 0:02 | Reagovat

Vaše bystrost je ohromující,ještě se tak naučit ten google ovládat:))))

Našel jsem se docela snadno, tak nevím, kde je problém - musíte taky kliknout na tlačítko "Search" nebo v české verzi "Hledat", jinak se vám toho opravdu moc nenajde:-/

15 vojta maurer vojta maurer | E-mail | 12. prosince 2006 v 20:25 | Reagovat

Pro Prahu: S tím, že došlo k zneužití znaku bych být tebou přibrzdil. Znak máme registrovaný my a to se vším všudy a ve stavu jaký je nyní. Nikdo nikdy nepodal žádný protest apod. Znak jsme zadali k vytvoření studentům střední umělecké školy v Českém Krumlově v roce 2002, Náš znak je zaregistrován společně se stanovami i zkušebním řádem na MV ČR i ÚKOZ, příště si ověř fakta frajere než někoho budeš napadat. SZBK má okolo 500 členů, kolik jich je atestovaných??? kolik je jich s hasičskýma zkouškama??? vnitřní zk. řád SZBK to je pouze vnitřní zk. řád, který není určen k praktickému přezkušování záchranných psovodů se svými psy ale pouze ke sportovnímu zápolení mezi sebou. Jediný zkušební řád pro přezkušování týmů pro praxi je atestační zkoušky IRO a nařízení Atestace MV ČR.

16 Praha Praha | 25. prosince 2006 v 15:19 | Reagovat

Vojta Maurer

Ta Praha Vojíšku ... TA. Takže frajer opravdu nejsem. A nechápu, proč to bereš jako osobní útok! A to že tvá organizace trochu šlápla vedle s tím znakem se přeci může stát, nebo ne?

Jan Peklo

Ani "Search" to nezachránil ... divné ... :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama