Policisté a dobrovolníci cvičili společně

9. prosince 2006 v 15:35 | Blogující záchranáři |  Reportáže z akcí
V pátek 8.12.2006 se ve Strakonicíh konalo společné stmelovacího cvičení pro psovody ze záchranářské jednotky Rescue Dog Czech (RDC) a pro policejními kynology ze Strakonic. Procvičovalo zejména vyhledávání osob v sutinách, plošné vyhledávání a také poslušnosti a dovednosti psů.

Podle vyjádření člena RDC se tento výcvik všem zamlouval a dohodli se na pořádání pravidelných výcvikových akcí. Od ledna do výcviku přibudou i noční práce a záchranáři s policisty budou trénovat i speciální pachové práce.

Původní článek a fotky, které jsme uveřejnili 9. 12. 2006 na základě předchozího souhlasu pana Vojtěcha Maurera (vedoucí Rescue Dog Czech), jsme po několika důrazných žádostech (viz zde, zde a zde) od paní Bc. Ivety Sršňové (výkonné ředitelky Kynologického záchranného sboru ČR - organizace, která vzešla z RDC) a pana Vojtěcha Maurera (vedoucího Vyhledávací a pátrací jednotky kraje Vysočina KZS ČR), v březnu 2007 z blogu stáhli, abychom nemohli být nařknuti z porušování autorských práv.
Všem čtenářům blogu se omlouváme a věříme, že to pochopíte správně ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZKO ZKO | 3. července 2007 v 14:47 | Reagovat

Pokud je mi známo, tak v pátek 08.12.2006 se ve Strakonicích konal pro policejní psovody  běžný výcvikový den, pro praktické použití služebních psů, kterého se na vlastní žádost zůčasnil pouze pan Vojtěch Maurer. O tom, že by uvedení záchranáři trénovali s policisty pravidelně silně pochybuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama