Seminář "Jak hledá pes" a společné cvičení

14. listopadu 2006 v 12:52 | Hasiči - Rescue |  Reportáže z akcí
V sobotu 4.listopadu se v lomu Chlum u Srbska na Praze-západ uskutečnil speciální praktický seminář, který pořádali středočeští kynologové. Kromě nich se akce zúčastnila jednotka Hasiči-rescue, Help in danger, zdravotní škola Medea a dobrovolní hasiči z Peček.

Na semináři "Jak hledá pes" pořádaný Záchranou brigádou kynologů ze Středočeského kraje byl hlavní cíl seznámit se s prací psa a psovoda v terénu. Seminář byl zaměřen především na praktickou spolupráci jednotek a psovodů při pátrání po pohřešovaných osobách.
Na akci byly zmíněny postupy pátrání psa, způsoby chování ostatních záchranářů a nutnost vzájemné koordinace. Dále výcvik, zkoušky a požadavky na psa i psovoda.
Jako praktická část semináře bylo připravené společné cvičení. Cílem bylo nalézt a zachránit pět osob. Pátrání se ujali psovodi se psy, dále byl k ošetření nasazen tým Help in danger a studenti vyšší zdravotnické školy Medea. Jednotka Hasiči-rescue zajistila transport, lanovou techniku a velení zásahu.
Seminář umožnil novým členům jednotek a především studentům VZŠ Medea seznámit se s problematikou psů u zásahu a ukázku jejich praktického nasazení a spolupráci jednotek při zásahu.
Text a foto: HASIČI - RESCUE
Zvěřejněno s laskavým souhlasem HASIČI - RESCUE , děkujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama