O co ostřejší, o to hloupější útok na hasiče

31. října 2006 v 20:30 | Dušan Stuchlík pro Požáry.cz |  Názory a komentáře
O co ostřejší, o to hloupější útok na hasiče předvedl dobrovolný záchranář Jaroslav Sedlák v jednom z tuzemských kynologických časopisů. Je až s podivem, jakou míru nekompetence předvedl hlavní výcvikář Svazu záchranných brigád kynologů ČR v článku, který si můžete přečíst v příloze.

Pravidelní čtenáři serveru Pozary.cz již ví, že kritika IZS a HZS je disciplínou, kterou provozuji a podporuji, jelikož se domnívám, že je více než potřeba. Zpětnou vazbu, a to i v podobě ostré kritiky, totiž potřebuje ke svému rozhýbání každá velká organizace, neřkuli moloch. A tuzemské hasiče a celý IZS z toho nevyjímaje.
Jsou však okamžiky, kdy by se i zavilý kritik měl zastat svého oblíbeného terče a říci: Tak pozor, tady se ubližuje a lže! A možná by neškodilo zamyslet se při té příležitosti i nad tím, k čemu mají některé lži, či řekněme "významové posuny" sloužit. Takže se podívejme, copak čtenářům měsíčníku "Pes, přítel člověka" předložil Jaroslav Sedlák.
Hurá na všechny a na nikoho
V první části svého materiálu Jaroslav Sedlák opakuje v celku známá fakta a zásady. Ale už i tady se vetřely informace a tvrzení, která jsou, slušně řečeno, diskutabilní. Nebo spíš by se dalo říci zastaralá. Taktika hledání pohřešovaných osob, kdy jsou záchranářští psi nasazeni v rojnici (resp. předsunuté rojnici), navíc v rozestupu maximálně 50 m, jak Jaroslav Sedlák píše, je již v zahraničí považována do značné míry ze "přežitou".

Ideovou oporu pro tento styl plošného hledání je možné nalézt možná v materiálech tipu televizního seriálu "Četnické humoresky" z období první republiky. V trochu modernější době a modernějších zemích je však snaha využít nejsilnější psí stránky a vlohy, tedy čich, a nasadit je k prohledávání samostatně vytyčených sektorů. A to zejména do těch nejčlenitějších a málo přehledných, či naopak extrémně rozlehlých, kde se pach může nést daleko. Ale kdyby tyto trochu zastaralé taktické rady byly to nejhorší, co Jaroslav Sedlák napsal, nestálo by to za samostatný komentář.

Tak trochu do tuhého ale přicházíme v druhé půlce Sedlákova materiálu. Z popisu taktiky plošného hledání Sedlák hned v dalším odstavci plynule přechází ke slovům: "K nezdarům některých akcí totiž předem přispívá současný systém kvalifikace psovodů uplatňovaný Hasičským záchranným sborem…" No, a to už stojí za pozornost. Sedlák totiž dále tvrdí, že je to následek toho, že výběr psů a psovodů provádí nekvalifikovaný personál. Pod jeho slovy "nekvalifikovaní rozhodčí" má na mysli examinátory odborné kynologické komise Ministerstva vnitra. Jistě i na tento svůj názor má každý kritik právo. Jenže pokud není konkrétní a otevřeně nejmenuje koho považuje za "nekvalifikovaného", zůstává jeho kritika na pomezí populismu a zbabělosti. Pikantní navíc je, že polovina "nekvalifikovaných" examinátorů jsou členové, nebo bývalí dlouholetí členové, jeho vlastní organizace. Podíváme-li se konkrétně na ty "nekvalifikované" tak jsou to:

Gustav Hotový - lektor služební kynologie MV, mnohaletý policejní psovod.
Ing. Martin Červenka - HZS Jihomoravského kraje, bývalý člen SZBK ČR
Ing. Jiří Navrátil - vedoucí odboru kynologie Policejního prezidia ČR
Ing. Miloslav Martinec - hlavní kynolog Generálního štábu Armády ČR
Vladimír Kuchta - prezident Svazu záchranných brigád kynologů ČR
Karel Novák - vedoucí psovod Horské služby ČR,
František Schejbal - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, člen vedení SZBK ČR
Josef Žalud - vedoucí útvaru psovodů Městská policie hl. m. Prahy, mnohaletý psovod
Pavel Šabacký - Oblastní spolek Českého červeného kříže Brno-město, dlouholetý člen a rozhodčí SZBK ČR a IRO

Za těchto okolností je více než jasné, že by Jaroslav Sedlák měl mluvit konkrétně a říci, koho tedy považuje za ty "nekvalifikované"! Tu polovinu komise, kde jsou členové (bývalí členové nebo naopak prezident) jeho vlastní organizace? Nebo má na mysli ty, kteří se kynologií zabývají již dlouhé roky profesionálně v některé státní složce? Má tedy na mysli, že zástupci policejní a armádní kynologie jsou ti "nekvalifikovaní"? Jenže Jaroslav Sedlák tady zjevně není mužem konkrétních a přímých slov a názorů, ale spíše útočník "na všechny a nikoho".

Dalším zaznamenání hodným tvrzením hlavního výcvikáře SZBK ČR je, že na "požadované dřívější úrovni" jsou pouze čtyři psovodi ze současných cca 20 atestovaných psovodů. Opět nejasná hra se slovy. Má Sedlák pocit, že "dřívější úroveň" tedy podle kritérií jeho vlastní organizace, je ta správná kvalifikace? Tady by asi bylo nejednodušší obrátit se na tvrdá fakta a podívat se na to, co musí být schopen úspěšně prohledat pes a psovod k tomu, aby se kvalifikovali u různých (více či méně prestižních) záchranářských institucí.

Tudíž, chce-li psovod se svým psem být nasazován, musí:
- pro Kalifornské ministerstvo vnitra OES (Office of Emergency
Services) musí prohledat 160 akrů ( tedy 640 000 m2) - za 240 minut

- pro Ministerstvo vnitra ČR musí prohledat 50 000 m2 - za 40 minut

-pro nejvyšší plošnou zkoušku dle zkušebního řádu mezinárodní dobrovolnické organizace IRO musí prohledat 30 000 m2 - za 30 minut

- pro SZBK ČR, jejíž kritéria Sedlák vychvaluje, musí prohledat 15 000 m2 - za 30 minut

Tudíž, po přečtení výše uvedeného, opravdu není jasné, z čeho Jaroslav Sedlák čerpá víru, že zkoušky právě jeho organizace, tedy ony staré pořádky, jsou tou nejlepší kvalifikací pro nasazení do akce. (uvedená kritéria jsou ze zkušebních řádů z webových stránek každé z uvedených institucí ke dni publikování materiálu).

Včas nenalezené děti žalují: Ale na koho?
Ke zcela divadelnímu zvolání, že "nenalezené děti žalují" se Jaroslav Sedlák dobral v dalších odstavcích svého materiálu. Ale jen pár řádků předtím, než "děti žalují", žaluje Sedlák a to když hovoří o penězích. Podle něj totiž "za tyto peníze by pak mohly namísto nekvalitního výběru probíhat vysoce kvalitní tréninky". A jsme možná u toho, proč celý Sedlákův materiál vznikl. Možná jde prostě o to, že stát dává peníze jinak, než by Sedlák rád viděl. A, čert to spral, změna přístupu k vydávání peněz nastala shodou okolností v době, od které Sedlák datuje ty nevlídné "nové pořádky".

Ale ještě než přejdeme k tomu, co je možná motorem celého materiálu, podívejme se na jednu důležitou věc. Sedlák píše materiál o plošném hledání pohřešovaných, které se zřejmě moc nevede, když "nenalezené děti žalují", a že za to podle jeho názoru může HZS. Jenže je s podivem, že hlavní výcvikář SZBK ČR zřejmě netuší, že hledání pohřešovaných (a to i žalujících dětí) je zcela v kompetenci Policie ČR. Tedy všechny ty akce, kdy "nenalezené děti žalují" má ze zákona ve své kompetenci policie, nikoliv hasiči. To však zjevně Sedlákovi nebrání v tom, aby do hasičů v tomto ohledu tepal a navíc paradoxně, že "zásahy SZBK ve spolupráci s Policií ČR mají mnohem větší úspěšnost než akce vedené HZS". A pokud tedy Sedlák shledává "propastný rozdíl mezi velením," kdy velení policie je podle něj podstatně profesionálnější, tak už opravdu zůstává rozum stát. Hledání pohřešovaných osob je ze zákona v kompetenci policie. To se, shoduji se se Sedlákem, příliš nevede. Ale přesto je podle Sedláka velení policie podstatně lepší než velení hasičů, kteří tady vůbec nevelí….
Přečte-li si člověk celý materiál, poskládá-li si všechna Sedlákova (byť nelogická) tvrzení, musí si položit otázku: Proč?

A tady se nabízí několik vysvětlení. To velmi pravděpodobně může mít základ v Sedlákově žehrání na peníze. V době "starých pořádků", ke kterým by se Sedlák zjevně rád vrátil, tak on a jeho SZBK dostal jen v podobě státních dotací v letech 2000 - 2003 celkem ze státní pokladny 2 214 000 korun*.

Jenže od roku 2003, kdy nastala ta Sedlákem kritizovaná změna, je to podstatně méně. Ministerstvo vnitra totiž dotuje od roku 2004 každou dobrovolnickou organizaci částkou ve výši cca 30 000 ročně na každého atestovaného psovoda. A dohlíží také, aby tyto prostředky byly použity opravdu na jeho výbavu a výcvik. Co z toho plyne? Například to, že staří a zasloužilí funkcionáři v čele dobrovolnické organizace již nedisponují dotací na organizaci, o které rozhodují, ale dostávají dotaci na kvalifikované jednotlivce. A možná právě to je důvodem Sedlákova neracionálního lamentu, který uveřejnil na stránkách kynologického časopisu. Je totiž po volbách a třeba se Sedlákovi rýsuje šance otřást hruškou. Myšleno tedy ministerstvem vnitra.

Ale existuje možná přece jen ještě jedna varianta. Možná moje škarohlídství Jaroslavu Sedlákovi křivdí. Není to tak, že jeho naprosto od reality (a právního pořádku ČR) vzdálené řádky by byly vedeny nějakou účelovou snahou. Možná svá slova vnímá a cítí naprosto upřímně. Konec konců, ani autor těchto řádků nezpochybňuje to, že Jaroslav Sedlák je již dlouhá desetiletí jednou ze známých postav tuzemské kynologické obce a jistě svému koníčku věnoval více času a energie než kdo jiný. Jenže článek, který publikoval, vede k zamyšlení, zda-li již nepřekračuje pomyslnou hranici. Hranici, kdy je možné odejít ze svého místa na odborném výsluní v plném respektu a se ctí. Schopnost včas uznat své hranice a uvolnit místo svým následovníkům, to je jedna z největších moudrostí, kterou mohou zkušení muži a ženy projevit. A možná to je hranice, na které se pohybuje Jaroslav Sedlák.
Příloha článku:
Článek Jaroslava Sedláka uveřejněný v časopisu Pes přítel člověka
Strana 1 (JPG - 2,1MB) , Strana 2 (JPG 2,2MB)
Text převzat z Požáry.cz s laskavým souhlasem autora Dušana Stuchlíka, děkujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bank bank | E-mail | Web | 1. září 2009 v 3:13 | Reagovat

behind; <a href="http://bisleynightshift.com/">levitra 20 mg</a>; <a href="http://witchywolf.com/">tamiflu</a>; <a href="http://stlmargarita.com/">female viagra 100mg</a>; <a href="http://honghia.net/">accutane message boards</a>; <a href="http://paokkalamaria.com/">lasix</a>; <a href="http://mtoliveyakima.org/">doxycycline long term effects</a>;

2 group group | E-mail | Web | 1. září 2009 v 14:11 | Reagovat

cool; <a href="http://cooltobeyou.com/">cheap viagra</a>; <a href="http://shaggyshairsalon.com/">nolvadex-d</a>; <a href="http://stlmargarita.com/">female viagra</a>; <a href="http://integrityassessments.com/">propecia drug</a>; <a href="http://lange-ag.com/">propecia without prescription</a>; <a href="http://mtoliveyakima.org/">order doxycycline</a>; <a href="http://channellettersnewyork.com/">viagra online</a>;

3 desert desert | E-mail | Web | 1. září 2009 v 22:35 | Reagovat

shall; <a href="http://fjorlich.com/">accutane recall</a>; <a href="http://stampnbeauty.com/">zimulti 60 pills</a>; <a href="http://photoauctions.info/">taking together wellbutrin xl zoloft</a>; <a href="http://movingaircable.com/">cortisone acetate and doxycycline</a>; <a href="http://e-okul1.info/">cialis</a>; <a href="http://dagacentral.com/">purchase viagra</a>; <a href="http://channellettersnewyork.com/">viagra woman</a>;

4 learn learn | E-mail | Web | 2. září 2009 v 0:48 | Reagovat

mount; <a href="http://friendsfriday.org/">accutane before and after picture</a>; <a href="http://awningbrooklyn.com/">online pharmacy diflucan</a>; <a href="http://witchywolf.com/">counterfeit tamiflu</a>; <a href="http://stealingdecember.com/">rimonabant price sanofi</a>; <a href="http://fishabits.com/">accutane</a>; <a href="http://walkercountydemocrats.com/">buy generic tamiflu</a>; <a href="http://eokul1.info/">cialis forum</a>;

5 head head | E-mail | Web | 2. září 2009 v 3:33 | Reagovat

chart; <a href="http://witchywolf.com/">tamiflu dosage</a>; <a href="http://honghia.net/">what does accutane treat</a>; <a href="http://awningny.com/">retin a</a>; <a href="http://newvibrationsjackson.com/">levaquin</a>; <a href="http://beevenomplus.com/">levitra levitra</a>;

6 least least | E-mail | Web | 6. září 2009 v 11:37 | Reagovat

wall; http://purpalooloo.com/ buy glucophage; http://irwintravels.com/ cialis; http://mojoyoyo.com/ tetracycline hydrochloride online pharmacy; http://bringersofdeath.org/ cialis; http://pivotsoft.org/ nolvadex 180 pills;

7 fresh fresh | E-mail | Web | 6. září 2009 v 14:01 | Reagovat

place; <a href="http://playclings.com/">500 antabuse cheap generic mg</a>; <a href="http://mikenova.com/">zithromax online</a>; <a href="http://huntersweathercenter.com/">sale viagra</a>; <a href="http://pottershousechurch.net/">cipro uses</a>; <a href="http://resurrectionpowerministry.org/">ampicillin</a>;

8 phrase phrase | E-mail | Web | 6. září 2009 v 14:15 | Reagovat

view; http://shigerseattle.com/ acetazolamide diamox; http://4eyesmarketing.com/ acomplia; http://pottershousechurch.net/ cipro online; http://bringersofdeath.org/ cialis; http://pivotsoft.org/ order nolvadex;

9 voice voice | E-mail | Web | 6. září 2009 v 16:40 | Reagovat

clean; <a href="http://worldwithnofaces.org">cheap winston cigarettes</a>; <a href="http://bolingbrookartscouncil.org/">buy viagra in usa</a>; <a href="http://4eyesmarketing.com/">order acomplia</a>; <a href="http://cockingtonforge.com/">buy accutane online</a>; <a href="http://huntersweathercenter.com/">pharmacy viagra</a>; <a href="http://livingwater-leander.org/">amoxil</a>; <a href="http://buymeabud.info/">levitra</a>; <a href="http://resurrectionpowerministry.org/">amoxil ampicillin anti</a>; <a href="http://prattwebdesigns.net/">valtrex</a>;

10 laugh laugh | E-mail | Web | 7. září 2009 v 6:45 | Reagovat

other; <a href="http://bolingbrookartscouncil.org/">viagra cialis online</a>; <a href="http://macondocontursiterme.com/">prednisone 60 pills</a>; <a href="http://bringersofdeath.org/">credible online cialis</a>; <a href="http://pivotsoft.org/">cheap nolvadex</a>; <a href="http://prattwebdesigns.net/">valaciclovir</a>;

11 dance dance | E-mail | Web | 7. září 2009 v 6:59 | Reagovat

draw; http://valleyindependent.org/ viagra zithromax secure; http://livingwater-leander.org/ Totacillin-N; http://irwintravels.com/ cialis 120 pills; http://buymeabud.info/ levitra; http://pottershousechurch.net/ avelox; http://macondocontursiterme.com/ ivy poison prednisone; http://printingstation.net/ cheap acyclovir 800 mg; http://bringersofdeath.org/ cialis generic levitra viagra; http://prattwebdesigns.net/ valtrex medication;

12 said said | E-mail | Web | 7. září 2009 v 9:22 | Reagovat

month; <a href="http://valleyindependent.org/">buy viagra</a>; <a href="http://4eyesmarketing.com/">acomplia aventis rimonabant sanofi</a>; <a href="http://cockingtonforge.com/">accutane lawyer maryland</a>; <a href="http://irwintravels.com/">discount discount cialis</a>; <a href="http://pottershousechurch.net/">ciprofloaxin</a>; <a href="http://macondocontursiterme.com/">prednisone dosage</a>;

13 planet planet | E-mail | Web | 7. září 2009 v 9:35 | Reagovat

problem; http://shigerseattle.com/ diamox; http://loveseo.org/ adverse affect of allopurinol on seroquel; http://worldwithnofaces.org support discount cigarettes; http://irwintravels.com/ generic viagra cialis; http://bringersofdeath.org/ cialis 10 pills; http://printingstation.net/ acyclovir buy online; http://resurrectionpowerministry.org/ ampicillin drug;

14 stone stone | E-mail | Web | 8. září 2009 v 4:33 | Reagovat

order; http://shigerseattle.com/ diamox; http://valleyindependent.org/ viagra best price; http://irwintravels.com/ cialis; http://buymeabud.info/ levitra 20 pills; http://pivotsoft.org/ nolvadex; http://resurrectionpowerministry.org/ ampicillin;

15 numeral numeral | E-mail | Web | 8. září 2009 v 7:12 | Reagovat

moon; http://loveseo.org/ allopurinol 300mg; http://4eyesmarketing.com/ acomplia; http://livingwater-leander.org/ Staphcillin; http://irwintravels.com/ buy cialis; http://macondocontursiterme.com/ long term effects of prednisone;

16 smell smell | E-mail | Web | 8. září 2009 v 9:51 | Reagovat

instant; http://valleyindependent.org/ viagra online rx; http://worldwithnofaces.org marlboro cigarette on line; http://playclings.com/ antabuse; http://mikenova.com/ apo-azithromycin; http://huntersweathercenter.com/ viagra; http://irwintravels.com/ buy cheap cialis; http://macondocontursiterme.com/ dosage prednisone; http://bringersofdeath.org/ cialis; http://printingstation.net/ acyclovir 800 mg;

17 Dorothyawaky Dorothyawaky | E-mail | 18. července 2017 v 22:47 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

18 FlossieSting FlossieSting | E-mail | 25. července 2017 v 13:41 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

19 RogerSof RogerSof | E-mail | Web | 25. července 2017 v 14:47 | Reagovat

Dissertation Writing Service - EssayErudite.com

Our https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/ provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

20 DavidCling DavidCling | E-mail | 29. července 2017 v 10:29 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдаление негативной информации Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

21 AaauceRuiny AaauceRuiny | E-mail | Web | 29. července 2017 v 14:03 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

22 MariaPn MariaPn | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 11:56 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых популярных методов достичь ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться дополнительной симуляции эрогенных зон и точек. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему любимому. Это значительно укрепит вашу эмоциональную связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы скоро сможете отыскать то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

23 Carolynreelf Carolynreelf | E-mail | 5. srpna 2017 v 4:14 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

24 Avito321Jet Avito321Jet | E-mail | 22. října 2017 v 9:28 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как подать объявления на авито с 2 аккаунтов
авито аккаунты компании
авито выдает ошибку номер подтвержден в аккаунте
мошенники с авито как вернуть деньги
мой аккаунт заблокирован на авито

25 CharlesAbave CharlesAbave | E-mail | Web | 23. října 2017 v 16:03 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

26 naprosyn 500 mg naprosyn 500 mg | E-mail | Web | 10. července 2018 v 20:31 | Reagovat

naproxen 250mg
<a href="http://naproxen-5001-mg.com">naproxen 250 mg
</a>

27 naproxen 500 mg tablets naproxen 500 mg tablets | E-mail | Web | 10. července 2018 v 22:13 | Reagovat

naproxen 500 mg tablets
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 250mg
</a>

28 naproxen 500 mg tablets naproxen 500 mg tablets | E-mail | Web | 10. července 2018 v 22:43 | Reagovat

naproxen 500mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 250 mg
</a>

29 naprosyn 500 mg naprosyn 500 mg | E-mail | Web | 10. července 2018 v 23:44 | Reagovat

naproxen 500mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxeno 500 mg  
</a>

30 naproxen 250mg naproxen 250mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 0:16 | Reagovat

naproxen 500 mg tablets
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naprosyn 500 mg
</a>

31 naproxen 500mg naproxen 500mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 0:47 | Reagovat

naproxen 250mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 250 mg
</a>

32 naproxen 250mg naproxen 250mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 1:19 | Reagovat

naproxeno 500 mg  
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 250 mg
</a>

33 naproxen 500mg naproxen 500mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 2:53 | Reagovat

naproxen 250 mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 500 mg tablets
</a>

34 naprosyn 500 mg naprosyn 500 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 6:21 | Reagovat

naproxeno 500 mg  
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 500
</a>

35 aldactone spironolactone aldactone spironolactone | E-mail | Web | 11. července 2018 v 9:11 | Reagovat

aldactone 25 mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">aldactone 25 mg</a>

36 spironolactone 25mg spironolactone 25mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 10:13 | Reagovat

spironolactone 25mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 50 mg</a>

37 spironolactone 25 mg spironolactone 25 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 12:47 | Reagovat

spironolactone 25mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25 mg</a>

38 spironolactone 50 mg spironolactone 50 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 14:45 | Reagovat

spironolactone 25mg
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25mg</a>

39 spironolactone 50 mg spironolactone 50 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 17:09 | Reagovat

spironolactone 25mg tablets
<a href="http://spironolactone-25mg.com/">spironolactone 25 mg</a>

40 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 19:45 | Reagovat

citalopram 10 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20 mg</a>

41 citalopram 20 mg citalopram 20 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 20:46 | Reagovat

citalopram 10 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40 mg</a>

42 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 22:17 | Reagovat

citalopram 10mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10mg</a>

43 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 1:36 | Reagovat

citalopram 20 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20mg</a>

44 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 2:04 | Reagovat

citalopram 20mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40mg</a>

45 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 3:29 | Reagovat

citalopram 40 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 40 mg</a>

46 citalopram 20mg citalopram 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 4:49 | Reagovat

citalopram 20 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 20 mg</a>

47 citalopram 40 mg citalopram 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 6:47 | Reagovat

citalopram 20mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10 mg</a>

48 citalopram 10 mg citalopram 10 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 7:47 | Reagovat

citalopram 20 mg
<a href="http://citalopram-20-mg.com/">citalopram 10mg</a>

49 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 8:30 | Reagovat

furosemida 40 mg para que sirve
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

50 furosemide 20mg furosemide 20mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 9:10 | Reagovat

furosemida 40 mg para que sirve
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20mg</a>

51 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 11:13 | Reagovat

furosemide 40 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

52 furosemida 40 mg para que sirve furosemida 40 mg para que sirve | E-mail | Web | 12. července 2018 v 11:55 | Reagovat

furosemide 40 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 40 mg</a>

53 furosemide 20 mg furosemide 20 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 12:48 | Reagovat

furosemide 20 mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20mg</a>

54 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 14:00 | Reagovat

furosemide 20mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 40 mg</a>

55 furosemida 40 mg para que sirve furosemida 40 mg para que sirve | E-mail | Web | 12. července 2018 v 17:14 | Reagovat

furosemide 20mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemide 20 mg</a>

56 furosemide 40 mg furosemide 40 mg | E-mail | Web | 12. července 2018 v 19:47 | Reagovat

furosemide 20mg
<a href="http://furosemide-20-mg.com/">furosemida 40 mg para que sirve</a>

57 prednisolone 20 mg prednisolone 20 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 10:45 | Reagovat

prednisone 5 mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 5mg</a>

prednisone 20 mg
prednisone 20 mg 5 days
prednisone 20mg
prednisolone 20 mg
prednisone 5 mg
prednisone 10 mg
prednisone 50 mg
prednisone 5mg

58 prednisone 50 mg prednisone 50 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 12:08 | Reagovat

prednisone 20mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 5 mg</a>

prednisone 20 mg
prednisone 20 mg 5 days
prednisone 20mg
prednisolone 20 mg
prednisone 5 mg
prednisone 10 mg
prednisone 50 mg
prednisone 5mg

59 prednisone 50 mg prednisone 50 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 13:31 | Reagovat

prednisone 10 mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 20 mg</a>

prednisone 20 mg
prednisone 20 mg 5 days
prednisone 20mg
prednisolone 20 mg
prednisone 5 mg
prednisone 10 mg
prednisone 50 mg
prednisone 5mg

60 prednisone 5 mg prednisone 5 mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 19:58 | Reagovat

prednisone 20 mg 5 days
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 50 mg</a>

61 prednisone 20mg prednisone 20mg | E-mail | Web | 13. července 2018 v 20:54 | Reagovat

prednisone 50 mg
<a href="http://prednisonee-20-mg.com/">prednisone 10 mg</a>

62 mobic meloxicam mobic meloxicam | E-mail | Web | 14. července 2018 v 0:36 | Reagovat

meloxicam medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15</a>

63 meloxicam 15 meloxicam 15 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 1:24 | Reagovat

meloxicam medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7.5 mg</a>

64 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 3:00 | Reagovat

mobic meloxicam
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

65 meloxicam medication meloxicam medication | E-mail | Web | 14. července 2018 v 3:58 | Reagovat

meloxicam 15mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">mobic medication</a>

66 meloxicam 15 meloxicam 15 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 4:55 | Reagovat

meloxicam 15
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15mg</a>

67 meloxicam 15 meloxicam 15 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 5:49 | Reagovat

mobic medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

68 meloxicam 15mg meloxicam 15mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 7:34 | Reagovat

meloxicam 15
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

69 meloxicam 15 meloxicam 15 | E-mail | Web | 14. července 2018 v 8:42 | Reagovat

meloxicam medication
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15mg</a>

70 meloxicam 15mg meloxicam 15mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 9:23 | Reagovat

meloxicam 7.5 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15</a>

71 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 12:35 | Reagovat

ranitidine 150 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 150 mg </a>

72 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 13:12 | Reagovat

ranitidine 300 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 150 mg </a>

73 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 13:49 | Reagovat

ranitidine 300 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 300 mg </a>

74 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 14. července 2018 v 15:01 | Reagovat

ranitidine 150 mg
<a href="http://ranitidine150mgranitidine.com/">ranitidine 300 mg </a>

75 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 11:31 | Reagovat

meloxicam 15 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 7 5 mg</a>

76 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 13:18 | Reagovat

meloxicam 15 mg
<a href="http://mobicmeloxicam15mg.com/">meloxicam 15 mg</a>

77 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 11:44 | Reagovat

naproxen 500 mg
<a href="http://naproxen-500-mg.com/">naproxen 500 mg</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama